Czy wybór czarnego garnituru do pracy w agencji reklamowej to dobry pomysł?

Obecnie marki odzieżowe oferują wiele kolorów garniturów, które można wybrać na różne okazje – od tych bardzo oficjalnych po zupełnie nieformalne. Jednak oprócz szczególnych okoliczności, garnitury męskie są najczęściej wybierane do noszenia do pracy na co dzień. Warto wtedy zadbać, aby w naszej garderobie znalazło się wiele wersji kolorystycznych, które wpisują się do oficjalnego dress codu w miejscu naszej pracy. Należą do nich niebieskie, granatowe, popielate oraz… czarne modele, choć w ostatnim przypadku zdania są mocno podzielone. Czy garnitur do pracy może być w czarnym kolorze?

Czerń to najbardziej elegancki kolor

Kulturowe uwarunkowania sprawiają, że czarne ubrania kojarzone są przede wszystkim z bardzo doniosłymi i oficjalnymi okazjami, takimi jak ślub i wesele czy uroczystości żałobne. Często także wybierany jest na wyjścia do teatru czy do opery. Nie oznacza to jednak, że nie może być noszony w innych okolicznościach, także na co dzień do pracy.

Warto pamiętać, że czerń należy do jednych z najbardziej eleganckich kolorów ubrań, która jednak ze względu na swój uniwersalny charakter może być noszona na każdą okazję. Dużo ludzi także czuje się w niej niezwykle komfortowo. Tym samym garnitur do pracy w kolorze czarnym będzie jak najbardziej na miejscu. Ważne jednak, aby odpowiednio dobrać model i dodatki.

Wybór czarnego garnituru do pracy

Dobranie odpowiedniego modelu garnituru do typu sylwetki jest niezwykle istotne, szczególnie w przypadku czerni. Może ona bowiem zarówno ją pięknie podkreślić i wyeksponować, jak i uwydatnić wszystko, co chcielibyśmy ukryć. Ważne, aby garnitur nie był ani za luźny, ani za bardzo obcisły, ponieważ zaprezentuje się wyjątkowo niekorzystnie. Wyższym mężczyznom polecane są proste marynarki i zwężane spodnie, natomiast niższym bardziej dopasowana marynarka ze spodniami.

Warto jednak pamiętać, że typ sylwetki jest kwestią bardzo indywidualną, najlepiej więc wybrać się do salonu, gdzie otrzymamy fachowe wsparcie i pomoc przy wyborze czarnego garnituru do pracy oraz gdzie w razie potrzeby zaproponują nam bezpłatne poprawki krawieckie.

Garnitur do pracy w czarnym kolorze a dodatki

Do czarnego garnituru pasuje wiele kolorów, ważne jednak, aby były one stonowane i pastelowe, w przeciwnym wypadku uzyskamy nieestetyczny kontrast. Najlepiej sprawdzą się białe, niebieskie, popielate, siwe i jasnoróżowe koszule – mogą być gładkie, w paski lub w kropki. Ważny jest także odpowiedni dobór krawatu, który będzie współgrał kolorystycznie z koszulą. Do najczęściej wybieranych należy czerwony, bordowy, czarny, niebieski i granatowy.