kolejka

W jaki sposób wygrać casting do reklamy?

Reklamy telewizyjne wydają się być doskonałym sposobem na start w karierze czy to aktorskiej, modelingowej czy też po prostu są sposobem na to, aby popracować nad swoją rozpoznawalnością. Modelki w reklamach najczęściej mają nienaganny wygląd, ale tak naprawdę, aby zagrać w reklamie nie trzeba mieć zbyt wielkiego doświadczenia w tej kwestii, nawet nie trzeba mieć zbyt dużego obycia przez kamerą.

Oczywiście, w zależności od tego, czego konkretnie dotyczy reklama, podczas castingu organizatorzy mogą poszukiwać osoby bez doświadczenia, jak i mogą to być reklamy z udziałem modelek oraz modeli, gdzie te wymagania są już znacznie większe. Zdecydowanie jednak najprościej jest otrzymać angaż w takim przedsięwzięciu właśnie poprzez spróbowanie swoich sił na castingu. Jeśli zostaniemy wybrani, kolejne spotkanie będzie już oznaczało zdjęcia oraz pierwsze nagrania przy współpracy z producentem oraz kamerzystą, gdzie będziemy musieli zagrać według wcześniej przygotowanego scenariusza. Reklamy stanowią naprawdę bardzo krótką formę, przez to nie musimy się obawiać zbyt dużej ilości tekstu do nauczenia na pamięć. Jednakże stres, brak doświadczenia i chęć pokazania się z jak najlepszej strony mogą bardzo mocno utrudnić nam zadaniem.

Chcesz zostać modelką? Weź udział w castingu: http://selective-mgmt.pl/pl/casting-2

Bycie naturalnym przede wszystkim

To, czy zostaniemy wybrani do danej roli podczas castingu bardzo mocno zależy od tego, jak się zaprezentujemy. Oczywiście, podczas każdego takiego wydarzenia organizatorzy poszukują osób o bardzo konkretnych cechach charakteru- np. kogoś do odegrania roli młodej dziewczyny, która chce mieć piękne i zdrowe włosy i wybiera szampon konkretnej marki. Musimy więc swoim wyglądem odpowiadać oczekiwaniom związanym z tym, co dana reklama ma przedstawiać. Podczas castingu warto jednak być sobą i postarać się zachować pewną naturalność, chociaż stres oraz zmęczenie wynikające z wielogodzinnego oczekiwania na wejście na pewno wcale w tym nie pomaga. Warto też powiedzieć o sobie coś, co sprawi, że zostaniemy zapamiętani spośród całej grupy innych osób. Pamiętajmy, aby idąc na taki casting nie przesadzać z makijażem, a jeśli jest to reklama, do której poszukiwana jest modelka- najlepiej ubrać dżinsy i zwykłą koszulkę, które to ubrania będą w stanie podkreślić atuty naszej figury.

Czasem swoją przygodę warto rozpocząć od agencji

Jeśli natomiast interesuje nas kariera w modelingu, najlepszym rozwiązaniem jest dostanie się do odpowiedniej agencji, która potem będzie się sama troszczyć o odpowiednie dla nas zlecenia. Mogą to być również zlecenia do brania udziału w reklamach, także i tych, które później są emitowane w telewizji. Za pewne będą to jednak raczej takie reklamy, do których poszukiwane są modelki oraz modele. Bardzo często jednak agencje pozyskują nowych modeli również poprzez organizacje castingów, chociaż istnieje także możliwość, aby wysłać do agencji swoje zgłoszenie wraz ze zdjęciami, a następnie czekać na to, czy przypadkiem nie zostaniemy zaproszeni na spotkanie kwalifikujące nas do pracy w ramach agencji.